O Opowiadaniu

"You are in danger, czyli popiół, pieniądze i whisky"

Akcja opowiadania skupia się głównie wokół trójki uczniów i przyjaciół z Liceum Kurosawa: Shiro Seijiego, Shinjiego Fukady i Akashiego Ryuuji oraz Alexa, ucznia z wymiany.

Shiro ma problemy w domu, które z każdym dniem stają się coraz poważniejsze. Nie ma u kogo szukać pomocy i wydaje się, że nic nie może zrobić. Wie jednak jedno - musi chronić swojego małego braciszka Yukiego za wszelką cenę. Czy uda mu się uwolnić od agresywnego ojca alkoholika, który skutecznie zatruwa mu życie? Gdy Shiro traci już wszelką nadzieję, nagle pojawia się w jego życiu ktoś, kto chce mu pomóc. Jednak Shiro nie jest przekonany, czy osoba ta ma czyste intencje. Boi się też, czego może oczekiwać w zamian.

Shinji również nie ma lekko. Jego rodzice dwa miesiące temu zginęli w wypadku samochodowym, a on zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi. Choć trafił do ciotki, która miała się nim opiekować, okazuje się, że to on musi się zająć nią. Co gorsza, nienawidzi jej coraz bardziej. Shinji musi jak najszybciej zdobyć pieniądze, bo niedługo upływa termin spłaty. Początkowo dostaje wyłącznie listy, jednak ostatnio stają się one coraz bardziej niepokojące. Wreszcie listy przestają przychodzić, zamiast nich pojawia się jednak coś o wiele gorszego. Jak gdyby tego było mało, nauczyciel japońskiego, jakby się na niego uwziął. Shinji, który bardzo lubił ten przedmiot i zawsze był z niego dobry, nagle okazuje się, że choć bardzo się stara, może przez niego nie zdać. Jak Shinjiemu uda się zdobyć taką sumę pieniędzy? Czy będzie potrafił przekonać nauczyciela, by dał mu jeszcze jedną szansę?

Akashi pochodzi z dobrego domu. Jego rodzice są bogaci i od narodzin spełniają wszystkie jego zachcianki, by w ten sposób, w ich mniemaniu, wynagrodzić mu to, że nigdy nie mają dla niego czasu. W ten sposób Akashi wyrósł na trochę rozkapryszonego i rozpieszczonego. Posiada jednak ogromny talent malarski. Malowanie to też jego hobby i to, co kocha robić. Gorzej natomiast wychodzą mu wszystkie inne rzeczy, włączając w to naukę Choć wciąż bierze korepetycje i mniej więcej zawsze udaje mu się jakoś wybrnąć z najgorszych ocen, z japońskim nie ma tyle szczęścia. Grozi mu ocena niedostateczna i co za tym idzie, niezdanie. Nauczyciel jednak składa mu pewną propozycję, dzięki której ma szansę jeszcze to naprawić. Czy Akashi ją przyjmie? I czy uda mu się zdać?
Pewnego dnia chłopak wychodząc ze szkoły widzi tajemniczego mężczyznę, kręcącego się pod bramą. Wygląda na zdenerwowanego, a nawet na wściekłego. Po odebraniu telefonu, w pośpiechu i złości odchodzi, gubiąc jednak przez przypadek portfel. Akashi podnosi go i zabiera ze sobą. W środku znajdują się bardzo interesujące rzeczy. Co zdecyduje się z nim zrobić? Czy zwróci go mężczyźnie, czy może odda na policję? A może zatrzyma dla siebie?

Alex to uczeń z wymiany, który niedawno przyjechał do Liceum Kurosawa. Pochodzi z Anglii i zdobył już tam niemałą sławę jako model. Gdy przyjeżdża do Japonii, również nie zamierza porzucać swojego zawodu. Jest pewny siebie i wie czego chce od życia. Nie łatwo go też przestraszyć. Jednak pewnego dnia znajduje się w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie. Czy będzie miał przez to kłopoty? I czy uda mu się z nich wybrnąć?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz